Барса бие за Каталуня на празен стадион (ВИДЕО)

Меси заби два гола за седмата поредна победа на тима си

Барселона победи с 3:0 гостуващия Лас Палмас пред празните трибуни на „Камп Ноу”. Часове преди мача беше решено зрители да не бъдат допускани, зарани нестабилната обстановка в града покрай референдума за отцепване на Каталуня от Испания.

Каталунците поискаха срещата да се отложи, но Испанската федерация категорично отказа и заплаши клуба с наказание. До последно не се знаеше дали ще има мач, но все пак той се състоя Барса игра за Каталуня и записа седма поредна победа в първенството.

Играчите на Ернесто Валверде очаквано доминираха от самото начало и в 21-ата минута Меси можеше да вкара гол от пряк свободен удар, но вратарят плонжира и изби топката, а Луис Суарес беше блокиран за добавка. Минута по-късно Денис Суарес изскочи сам срещу вратаря, който обаче го изпревари.

В 25-ата минута Усама стреля от дистанция, но Тер Стеген улови топката. До края на полувремето пропуски направиха още Паулиньо и Луис Суарес за каталунците, а в 43-ата минута гредата ги спаси след шут на Калери.

След почивката Валверде пусна в игра Андрес Иниеста и Иван Ракитич. След по-малко от още 60 секунди при центриране от корнер Серхио Бускетс се разписа с глава за 1:0.

В 70-ата минута Лионел Меси изпусна страхотна възможност за гол, а секунди след това аржентинецът успя да реализира за 2:0 след извеждащ пас на Денис Суарес.

Седем минути по-късно резултатът стана класически след ново попадение на Меси, възползвал се от пас на Луис Суарес. До края на мача домакините намалиха оборотите и до други попадения не се стигна.

След успеха си Барселона е едноличен лидер с 21 точки и аванс от 5 пред втория Севиля. Лас Палмас е 17-и с 6 точки.

Шави: Правим недопустими грешки

Треньорът на Барселона беше бесен след загубата от Жирона с 2:4

Анчелоти: Сега мислим за Шампионската лига

В събота Реал си гарантира 36-та титла на Испания

Индзаги: Не подходихме правилно към мача

Интер загуби с 0:1 от предпоследния в Серия А

Терзич: Ройс трябва да приключи на "Уембли"

Германският халф ще напусне Борусия Дортмунд след края на сезона

Сасуоло шокира Интер и запази шансове за спасение (ВИДЕО)